הבלוג שלנו

המקום שלך להתעדכן

מימון יבוא בהתאמה אישית – מי אמר שחייבים לפנות לבנק?

רוב העסקים בישראל מתנהלים עם אשראי בנקאי. הסיבה היא פשוטה במיוחד, והיא לאור העובדה שאשראי זה מאפשר לעסקים להשקיע בהווה, בכדי להרוויח בעתיד ולייצר הכנסה עתידית שתסייע להצמיח את העסק. כך למשל, מתנהלים עסקים רבים בענפים מגוונים, החל מענף הבנייה ועד לעסקים קטנים הפועלים בישראל בתחומים רבים.

יחד עם זאת, אינספור עסקים נתקלים בבעיות משמעותיות כאשר הם פונים בבקשה לבנק למתן הלוואה לעסק שלהם. הסיבה היא בין היתר העובדה שרוב הבנקים בוחנים ראשית כל סיכונים ומותאמים לבצע ניתוח סיכונים רוחבי. כמו כן, ניהול הסיכונים אותו הבנק מבצע הצופה פני עבר ולא פני עתיד. כך למשל, עסק שבאופן היסטורי פועל בענף הנמצא בסיכון עלול ככל הנראה שלא לקבל אשראי לטובת הפעילות העתידית שלו. כמו כן, הבנק בוחן את הנתונים אודות העסק שפונה אליו על סמך נתוני העבר של העסק, מבלי לבחון את ההיתכנות של העסק להחזיר את ההלוואה לאור היקף הפעילות וסוג הפעילות העתידי שצפוי לעסק.

אולם, מה אם יש פתרונות אחרים? כאלו המותאמים אליכם אישית ושתומכים בגדילה שלכם. מימון ייבוא בהתאמה אישית, ורצוי על ידי מקצוענים שיש להם נגיעה לענף בו אתם עוסקים, עשוי לספק לכם אשראי שנועד לסייע לעסק שלכם במהלך תהליך הגדילה שלו ושאחרת לא הייתם משיגים.

כך, בניגוד לבנק שיבחן את הענף בו אתם פועלים ועלול להכריע נגד הבקשה שלכם על סמך העובדה שאתם פועלים בתחום המצוי בסיכון, יבואנים הפונים למימון חוץ בנקאי בקרב חברות המתמחות ביבוא עשויים לגלות שהחיים יכולים להיות הרבה יותר פשוטים. ההשקה בין העסק שלכם בתחום היבוא, למימון המותאם לתחום היבוא, מוביל לבחינה של הבקשה שלכם באופן פרטני ועל סמך המאפיינים של העסק שלכם, כפי שהם משתקפים בפועל. בנוסף, מימון חוץ בנקאי בהתאמה אישית, מתוך הבנה של תחום הפעילות שלכם מבוסס על הערכת ההזדמנויות שלכם בעתיד ולא רק ביחס לביצועים שלכם בעבר.

יבוא הוא הליך מורכב שעשוי לקחת מספר חודשים ולכן כל ניסיון לנתח את הביצועים של יבואנים רק על סמך נתוני העבר עלול לייצר תמונת מצב חסרה אשר תוביל לדחיית הבקשה למימון. לכן, הבחירה במימון חוץ בנקאי ליבואנים, מטעם מלווים שמבינים בייבוא היא בחירה שתוכל למנף בצורה הרבה יותר טובה והרבה יותר מתוחכמת את העסק שלכם. כך למשל, תמיכה בהיקפי ייבוא גדולים במיוחד לפני החג הסיני, תשרת את העסק שלכם בהצטיידות מספקת לקראת האביב. בנוסף, גידול בסעיף הלקוחות עלול להתפרש מצד אחד כחולשה בגבייה שלכם, אולם מצד שני כצעד אקטיבי מצדכם לנפות לקוחות פחות איכותיים שמוכנים לשלם באשראי לקוחות קצר לטובת לקוחות שאתם סומכים עליהם יותר ומרגישים איתם יותר בנוח שדורשים ימי אשראי ארוכים יותר.

יתרה מכך, בגלל מורכבות תחום היבוא, ומשך הבנייה של כל עסקה, ניתן לחשוב כאילו מחזור הפעילות שלכם נמוך, בעוד בפועל אתם בדיוק סיימתם לפתח קו מוצרים שיימכר לרשתות גדולות בהיקפים גבוהים. בנוסף, היכולת לממן את הפעילות שלכם בעזרת מקצוענים המתמחים בייבוא עשוי לגרום לכך שאלו יוכלו לסייע לכם להפחית עלויות מיותרות ואולי אף לאפשר לכם לפעול תחת מסגרת עלויות נמוכה משחשבתם.

לבסוף, הפנייה אל מקצוענים של מימון ייבוא יכול לסייע לכם לקראת מינוף של העמדה שלכם אל מול הבנק במידה שתחליטו בהמשך לפנות אל הבנק. ראשית, עסק שכבר הוכיח איתנות פיננסית משמעותית יוכל לפעול בגמישות רבה יותר בכל פנייה אל הבנק. כמו כן, מימון חוץ בנקאי מפנה ללקוח מסגרת אשראי בבנק, ובכך הוא מספק מנוף נוסף שהלקוח יכול להפעיל אל מול הבנק לטובת הצמיחה של העסק.

על כן, מימון יבוא בהתאמה אישית, תוך בחינה נקודתית של העסק שלכם וניהול סיכונים מפוכח אשר צופה הזדמנויות, עשוי להיות נקודת המפנה של העסק שלכם. את הפנייה הזו כדאי לקחת עם מקצוענים שמבינים במימון ומתמחים בייבוא.

צור קשר

דילוג לתוכן